Blog

Jesień, zima '2023

Na moją prośbę Kuba odświeża niektóre funkcje w serwisie, pojawiają się nowe możliwości które w Sylwestra '2023 testuję, a które na początku roku opiszę w osobnej notatce tego bloga.

2 grudnia 2021 roku

Do około 90 dzieło dodałem linki do nagrań Szwajcarskiej Fundacji Bachowskiej  (J. S. Bach-Stiftung) kierowanej przez Rudolfa Lutz. Płyty z ich nagraniami do niedawna były bardzo, bardzo drogie, ale widać zmienili politykę i teraz publikują swoje nagrania na YouTubie we miarę dobrej jakości.

29 października 2016 roku

Opracowałem koncert pasji janowej w wykonaniu Harnoncoutra z Gratz, z 1980 roku. Wcześniej podzieliłem już koncert Suzuki i Gardinera. Zostało jeszcze do opracowania kilka koncertów, ale nie mam koncertowej wersji Koopmana. Czy on to nagrał?

Pasja Janowa (BWV 245)

7 października 2016 roku

Kuba poprawił system praw i przywilejów i od dziś możemy wpuszczać też do wnętrza serwisu użytkowników niezalogowanych, w tym szperaczy z wyszukiwarek. Mogą czytać, mogą indeksować - ale nie wszystko, bo więcej praw mają użytkownicy zalogowani, a jeszcze więcej tacy zalogowani, którym coś przydzielimy.

* * * * * 

Adzia zrobiła angielską stronę About i nawiązała kontakt z Aryeh Oron prowadzącym serwis Bach Cantatas Website.


18 sierpnia 2016 roku

Miły dzień spędzam na wprowadzeniu tłumaczenia Mszy h-mol (BWV-232) oraz ustalenia czasów, aby plik nagrania z wyświetlaniem nutek (Scrolling) podzielić na poszczególne utworzy. W przypadku Mszy h-mol jest to ważne.


lipiec i sierpień 2016 roku

Biorę dłuższy urlop od pracy zawodowej więc prace się znowu posuwają. Kuba, mimo iż są wakacje i jeździ też pracuje, bo w Polskim Busie dają internet, jest prąd więc można programować.

  • wgrywam polskie tytuły kantat do tłumaczenia Armina Teske
  • poprawiamy liczne, drobne błędy programistyczne

13 i 14 maja 2016 roku

W Katowicach zorganizowałem koncert Jan Sebastian Bach - Muzyka i Słowo. Po koncercie jest wielu chętnych aby na serwis się logować. A serwis ma ciągle wiele braków.


5 lutego 2016 roku

Ponieważ multimedia działają, można już wygodnie słuchać zgromadzonych nagrań daję dostęp do systemu kilku znajomym osobom: Karolina, Jurek, Armin, Michał. Można się cieszyć, można mnie zachęcać do dalszej pracy.

A co już jest w serwisie?

  • Jest katalog dzieł oratoryjnych.
  • Są teksty oryginalne.
  • Jest sporo tłumaczeń - moja baza to dwa dość znaczne, ale niepełne zbiory:
    • opracowania audycji prof. Mirosława Perza,
    • przepisane z książki tłumaczenia panów Andrzeja i Armina Teske.
  • Jest dużo nagrań:
    • Audycje prof. Mirosława Perza (pełna druga seria, pojedyncze z pierwszej),
    • Nagrania Suzuki, historyczne Harunoncourta, Richtera i Gardinera,
    • Na wgranie czeka Koppman, Riling i nieco pojedynczych płyt ale system obsługi multimediów wymaga przebudowania.
  • Jest bardzo dużo pracy do wykonania, ale pracuję, więc praca się posuwa.

Święta Bożego Narodzenia, 26 grudnia 2015 roku

To jest dzień, gdy do systemu wpuszczam pierwszą osobę z zewnątrz. Zobaczymy co będzie.


Niedziela, 20 grudnia 2015

Wydaje mi się, że wszystkie audycje prof. Mirosława Perza, z nowej serii już mam opisane, mam wprowadzone, mam skompletowane pliki z nagraniami. Czuję, że zakończyłem pewien etap. Coś już widać, coś słychać.


Wiosna 2015

Z Kubą zaczynamy programować system kbpp - czyli Kantata Bacha po polsku. Przekładam z bazy danych SQL moje notatki z tworzonych przez lata plików tekstowych i tabel.